הפלגות דייג

הפלגות דייג הן חוויה נפלאה לדייגים חובבים ולכל המשפחה. הדייג יכול להתבצע ברמות שונות מומחיות ולכן כל אחד יכול להנות מהחוויה. ישנן כמה דרכים לצאת להפלגות דייג, בהתאם לכמות האנשים ולניסיון בתחם הדייג – ניתן להפליג בספינה פרטית, עם רישיון שייט ורישיונות דייג מתאימים. להפליג עם מועדון דייג, בדרך כלל בקבוצות קטנות, עם סקיפר ואנשי צוות. להפלגות דייג ניתן לשכור סירה או יאכטה לחוויית דייג אישית, שכוללת סקיפר והדרכה בדייג, לצאת לדייג משפחתי עם מדריך וציוד ועוד, ליהנות מחוויה ספורטיבית שבה הנוסעים מרוכזים לחלוטין בספורט או מהפלגת מותרות שבה משלבים את הדייג.

הפלגות דייג חווייתיות שונות מהפלגות דייג מסחריות שבהן המטרה היא לדוג כמויות מסחריות של דגים. המטרה הראשית בהפלגות דייג אישיות היא ליהנות מהשלווה שמלווה לדייג. סיבה טובה נוספת לצאת להפלגת דייג היא הצורך בגיבוש המשפחה או קבוצה קטנה של משתתפים. להפלגות דייג אישיות אין צורך ברקע או בניסיון – ניתן לקבל הדרכה בביצוע הפעולות במהלך ההפלגה. אבל, רצוי להפליג עם אדם מנוסה ובקיא בתחום המחזיק ברישיון שייט וברישיון דייג אישי או ספורטיבי (לכלי השיט). כמו כן חשוב להפליג עם מומחה לדייג שמכיר את הטכניקות והמקומות המתאימים לדייג, הן מבחינת גישה למקום והן מבחינת ההרשאה לדוג. בים אזורים מאוכלסים יותר בדגה, אבל לעתים יש הגבלת דייג באזורים או לזנים מסוימים, אם עונתית או קבועה. ולכן יש צורך באדם המעודכן במידע על זנים המותרים ואסורים לדייג בתקופת ההפלגה.

קיימות טכניקות דייג מוכרות יותר, שבדרך כלל מלמדים בהפלגות הדייג. ביניהן בולוס, דייג באמצעות עגינה וחכה. שיטת דייג כגון טרולינג, שכוללת דייג תוך שייט עם גרירת פיתיונות, או ג'יגינג, דייג בעומק. כיום עדיין מתבצעות הפלגות דייג עם ציוד מסורתי ולא מתוחכם, אך גם עם מגוון שיטות וציוד חדישים לדייג שאינו כולל שימוש בפיתיונות חיים. כמו כן נעשה שימוש בציוד דייג משוכלל, חכות טלסקופיות, אמצעי זיהוי לריכוזי דגים ועוד.

מי שלא מכיר את תחום הדייג המודרני עשוי להיות מופתע מתנאי המותרות בהפלגה. הפלגת דייג בסיסית ניתן לשדרג לכלי שייט יוקרתי ואפילו ליאכטה, שכוללת תאים למנוחה וסיפון גדול. גם הפלגות דייג בשעות מוקדמות אפשר לשדרג לדייג מסורתי אך במסגרת מודרנית לחלוטין, לדוגמה הפלגות דייג מוקדמות ביאכטה מפוארת. הפלגות דייג אורכות  בדרך כלל כמה שעות, בהתאם למזג האוויר. במהלך השייט מסיירים באזורי הדיג, לומדים לבצע את הפעולות, החל בהתקנת פיתיונות ועד לביצוע הדייג עצמו, ולעתים גם חוזרים עם שלל. מלבד השייט ניתן להשתזף על הסיפון, ליהנות מארוחה ומוזיקה, ולהעביר זמן נפלא, כל זה עם הדרכה ולימוד השיטות השונות של הדייג.  זוהי חוויה נפלאה למי שרוצים לחוש את הים ואת השקט, וחוויה ספורטיבית וחביבה לכל המשפחה.

לשטף:

בלוג זה מבוסס על בינה מלאכותית ולא נועד בשום צורה להחליף ייעוץ פיננסי מקצועי מוסמך המכיר את המצב הכלכלי האישי שלך. במידה והינך זקוק לייעוץ מקצועי, פנה לקבלת עזרה מיועץ מקצועי לבחירתך . שימוש מסחרי מכל סוג שהוא בחומרים הכלולים באתר זה אסור.